DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

29.01.2023


 

 1. Informujemy, że w związku ze zmianami godzin mszy świętych, intencje, które były zamawiane na godzinę 6:30 będą odprawione o godzinie 7:00, a zamawiane w soboty na 7:30 będą odprawione o godzinie 8:00.
   
 2. W czwartek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu poświęcamy świece - gromnice, które zapalamy w naszych domach podczas wspólnej modlitwy oraz w godzinie śmierci kogoś bliskiego. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godzinie: 7:00, 7:30, 9:00, 17:00 i 18:00. Poświęcenie gromnic na początku każdej mszy świętej. Świece będzie można nabyć przed każdą mszą świętą. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach w sposób szczególny będziemy pamiętać o siostrach ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, które posługują w naszej parafii oraz o siostrach ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Pawła zwanych paulistkami, które mają swój dom na terenie naszej parafii. Ofiary składane na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na utrzymanie zakonów klauzurowych. Kancelaria w tym dniu czynna tylko w godzinach 10:00-11:00.
   
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź podczas mszy świętych o godzinie 7:00 i 7:30 oraz po południu od godziny 17:30. Po mszy świętej o godzinie 18:00 ksiądz Wojtek zaprasza dzieci i młodzież do salki parafialnej, by spędzić czas przy grach planszowych. Zachęcamy do zabrania swoich ulubionych gier. W pierwszą sobotę po mszy świętej o godzinie 8:00 nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.
   
 4. W przyszłą niedzielę (5 lutego) o godzinie 16:30 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie kół Żywego Różańca.
   
 5. Kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania za tydzień w niedzielę (5 lutego) po mszy świętej o godzinie 18:00.
   
 6. Nieodebrane podczas jasełek nagrody dla autorów wszystkich, wydrukowanych w ramach konkursu bożonarodzeniowych kartek pocztowych czekają w zakrystii. Równocześnie informujemy, że planowany jest nowy konkurs, który będzie dotyczył krzyży i przydrożnych kapliczek rozsianych na terenie naszej parafii.
   
 7. Trwa wizyta duszpasterska w parafii tradycyjnie zwana „kolędą”. Przekazujemy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach w minionym tygodniu. Dziękujemy za życzliwość, gościnność i złożone ofiary, które pozwalają na opłacanie bieżących rachunków - zwłaszcza za ogrzewanie.
   
 8. Taca zebrana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary - składane indywidualnie, jak i wpłacane na nasze parafialne konto.
   
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16