DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK A

23.04.2023


 

 1. Rozpoczęliśmy XV Tydzień Biblijny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego!”. Zachęcamy, aby dzisiaj dokonać intronizacji Pisma Świętego w swoim domu. Umieśćmy Biblię na widocznym, łatwo dostępnym miejscu. Sięgajmy po nią codziennie, czytajmy i rozważajmy zawarte w niej słowa. Postarajmy się by w rodzinach katolickich Pismo Święte nie było nigdy „zamkniętą księgą”. W ramach obchodów Tygodnia Biblijnego, w środę (26 kwietnia) po mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się konferencja pt. „Jak modlić się Pismem Świętym?”. Przy wyjściu z kościoła znajduję się pudełko, do którego można wrzucać pytania związane z Biblią, na które podczas spotkania ksiądz postara się odpowiedzieć. Pytania składamy najpóźniej do wtorku, do 18:30.
   
 2. Dziś (23 kwietnia) o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie nowo powstającej grupy młodzieżowej. Ksiądz Wojtek zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do salki parafialnej. Hasło do wejścia: integracja.
   
 3. Ogłaszamy nowy konkurs z nagrodami zatytułowany: „Krzyże i kapliczki Sadyby”. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy „od przedszkola do seniora”. Prace konkursowe obejmują dwie kategorie: Prace wykonane w dowolnej technice plastycznej oraz fotografia artystyczna. Więcej informacji na temat konkursu znajdują się na plakatach oraz na naszej stronie internetowej.
   
 4. W tym roku nasza parafia obchodzi 30 rocznicę konsekracji kościoła. Dnia 22 maja 1993 roku ksiądz prymas Józef Glemp uroczyście poświęcił naszą świątynię, czyli oddał ją do celów kultu Bożego. Jest to wspaniała okazja do wspólnego świętowania. Z tej okazji w niedzielę, 21 maja odbędzie się Parafialny - Rodzinny Piknik nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Szczegółowy plan pojawi się wkrótce. Dziś chcemy zaprosić chętnych do pomocy w realizacji tego wydarzenia. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy czwartek (27 kwietnia) o godzinie 18:30 w dolnym kościele.
   
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Dobrego Pasterza - dzień szczególnej modlitwy o powołania. Zbiórka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Przypominamy, że w seminarium mamy jednego kleryka z naszej parafii (kleryka Mikołaja) - pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
   
 6. W niedzielę, 4 czerwca na mszy o godz. 12:30 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci 2 czerwca (piątek) o godzinie 18:30.
   
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16