DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK A

30.04.2023


 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego, który w tym roku obchodzić będziemy pod hasłem: „Powołani w Kościele”. Módlmy się za naszą młodzież, aby rozpoznawała powołanie i realizowała je w swoim życiu.
   
 2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj - szczególny miesiąc roku, który zadziwia swoim pięknem. Niepowtarzalna wielobarwność, mnogość kwiatów, budzące się i powoli dojrzewające życie, różnorodność ptasich śpiewów. I taki właśnie miesiąc człowiek w swojej pobożności już dawno temu postanowił ofiarować Matce Boga - Maryi. Wyrazem tego ofiarowania stały się nabożeństwa majowe w całości poświęcone Matce Boskiej. W naszym kościele nabożeństwa majowe, codziennie o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. W środę, 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Myślą i sercem sięgamy w historię naszego Narodu, dziękując Bogu za opiekę nad nami za pośrednictwem Maryi. Msze święte w tym dniu o godzinie 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00.
   
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00. Nasza wspólnota adoracyjna zaprasza na godzinę 20:00 do kaplicy na wspólną modlitwę. W pierwszy piątek spowiadamy podczas mszy świętych. W pierwszą sobotę po mszy świętej o godzinie 8:00 nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
   
 5. W przyszła niedzielę (7 maja) spotkanie kół Żywego Różańca. Wspólny różaniec o godzinie 16:30 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
   
 6. Nie ustajemy w modlitwie o zakończenie wojny na Ukrainie. Różaniec w intencji pokoju w maju, po mszy świętej o godzinie 18:00 w kościele.
   
 7. Przypominamy, że trwa konkurs z nagrodami zatytułowany: „Krzyże i kapliczki Sadyby”. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy „od przedszkola do seniora”. Prace konkursowe obejmują dwie kategorie: Prace wykonane w dowolnej technice plastycznej oraz fotografia artystyczna. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na plakatach oraz na naszej stronie internetowej.
   
 8. Ksiądz Wojtek zaprasza wszystkich chętnych (rodziców z dziećmi, młodzież, osoby dorosłe) na kolejny Parafialny Rajd Rowerowy, tym razem do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Start w sobotę 06 maja o godzinie 10:30 spod kościoła. Powrót około godziny 15:00. Długość trasy - 30 kilometrów. Zabierzmy coś do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu (np. badminton, poręczne planszówki, piłkę itp.). Uwaga, uczniowie szkół podstawowych uczestniczą w rajdzie pod opieką rodziców lub opiekunów. Na rajd nie trzeba się zapisywać. W przypadku deszczowej pogody rajd będzie odwołany.
   
 9. Kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania za tydzień w niedzielę 7 maja po mszy świętej o godzinie 18:00. Na spotkaniu zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące bierzmowania oraz całościowy harmonogram kolejnych spotkań i prób. Obecność obowiązkowa.
   
 10. Podczas weekendu majowego - w sprawach pilnych kancelaryjnych, zapraszamy we wtorek, 2 maja w godzinach 18:30-19:00.
   
 11. W niedzielę, 4 czerwca na mszy świętej o godzinie 12:30 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci w piątek, 2 czerwca o godzinie 18:30.
   
 12. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary - składane indywidualnie, jak i wpłacane na nasze parafialne konto.
   
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrej majówki.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16