UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24.05.2020

1. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W naszym kościele połączona jest z nabożeństwem majowym codziennie o godzinie 17:30.

2. We wtorek 26 maja przypada 57. rocznica święceń kapłańskich naszego księdza prałata. Zapraszamy we wtorek na modlitwę w Jego intencji podczas mszy świętej o godzinie 7:30 po której złożymy jubilatowi najlepsze życzenia.

3. W czwartek 28 maja w 39 rocznicę śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, modlić się będziemy o błogosławione owoce Jego beatyfikacji.

4. W najbliższą sobotę 30 maja zapraszamy wszystkich na radosne przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Program tego modlitewnego czuwania jest następujący:

•  19:00 -  adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą Litanii Loretańskiej i nowenną do Ducha Świętego,
    •  20:00 -  msza święta wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego,
    •  21:00 -  odśpiewanie Akatystu do Ducha Świętego.

​​​​​​Dokładny program znajdziemy na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wcześniej zapoznać się z melodią Akatystu zapraszamy na próbę w najbliższy czwartek godzinie 19:00 w górnym kościele.​​

5. W następną niedzielę tj. Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny (komunia święta wielkanocna).

6. W świetle rozporządzenia w czasie epidemii może obecnie w naszym kościele uczestniczyć we mszach świętych i nabożeństwach ograniczona ilość osób. W kościele górnym 39 osób oraz w kościele dolnym 19 osób. Dlatego na niedzielę prowadzimy zapisy, a numer telefonu podany jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii (+48 537 227 887).

7. Dzisiaj i w niedzielę za tydzień będzie można przyjąć komunię świętą w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 10:30 i 19:00. Aby przyjąć komunię świętą w niedzielę poza mszą świętą trzeba wcześniej uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej przez telewizję, radio lub internet. Transmisja mszy świętej z naszego kościoła w dni powszednie o godzinie 8:00, a w niedzielę o 9:30.

8. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do tych osób, które w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich, zatroskani o parafię, wspierają nas, wpłatami na konto parafialne, albo przynosząc ofiarę do zakrystii. Niech Bóg Wam Błogosławi!