DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

25.09.2022


 

 1. W dniu dzisiejszym (25 września) w kościele o godzinie 19:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uczniowie obecnych klas pierwszych szkół ponadpodstawowych). Informacje o nowym kursie do bierzmowania dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych przekażemy przyszłą niedzielę.
   
 2. Rodziców dzieci z obecnych klas trzecich, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne. Spotkanie to odbędzie się we wtorek, 27 września br. o godzinie 19:00 w kościele. Jednocześnie informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w roku 2023 odbędzie się 20 maja.
   
 3. W sobotę, rozpoczyna się miesiąc październik, tradycyjnie poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie o godzinie 17:30.
   
 4. Matka Boża w Fatimie powiedziała dzieciom: „Przyszłam na ziemię, aby upomnieć ludzkość, aby ludzie więcej nie grzeszyli. Niech przestaną obrażać mojego Syna. Niech ludzie odmawiają różaniec i niech czynią pokutę”. Od początku istnienia naszej parafii wielu ludzi posłusznych wezwaniu Matki Bożej gromadzi się na modlitwie różańcowej tworząc koła Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to piękne dzieło. Najbliższe spotkanie, odbędzie się w niedzielę (2 października) o godzinie 16:30 w sali świętego Tadeusza Apostoła.
   
 5. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy Różaniec”. Własnoręcznie zrobione różańce należy przynieść podpisane do zakrystii do końca września. Rozstrzygnięcie konkursu na mszy świętej z udziałem dzieci w niedzielę 2 października, o godzinie 11:00.
   
 6. Troską duszpasterską otaczamy osoby chore i starsze mieszkające na terenie naszej parafii. Ksiądz odwiedza te osoby w pierwszy piątek miesiąca. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z posługi kapłana w piątek, 7 października prosimy o kontakt z księdzem Wojciechem. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po mszach świętych lub w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
   
 7. Wszystkich małżonków zapraszamy na cykl randek małżeńskich pod hasłem: „Słowo między nami!”. Każde spotkanie to rodzinna Eucharystia, konferencja dla małżeństw, zadania do pracy w parach. W czasie spotkania możliwość skorzystania z opieki nad dziećmi. Najbliższe spotkanie odbędzie się 9 października. Zaczniemy Eucharystią o godzinie 16:00. Spotkanie zakończy się około godziny 19:00. Temat najbliższego spotkania: „Jak rozmawiać w małżeństwie?”. Więcej informacji i zapisy na naszej stronie internetowej.
   
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
   
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16