UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

25.12.2019

1. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. Dziś i jutro kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu będzie zamknięta.

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w czasie adwentowego czuwania pomogli w przygotowaniu do Świąt: na ręce p. Basi dziękujemy Caritasowi i wszystkim darczyńcom, dzięki którym przygotowano paczki, które dostarczono do domów osób samotnych i potrzebujących pomocy; p. Jackowi za koordynowanie wszystkich podejmowanych działań; dziękujemy siostrze Jonaszy, która od świtu do późnej nocy przystrajała kościół i kaplicę adoracji; dziękujemy tym, którzy wraz z ks. Rafałem wykonali szopkę i przyozdobili choinki lampkami oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu naszej parafii do świąt.

3. Jutro święto świętego Szczepana - pierwszego męczennika. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone zostaną na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL).

4. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

5. We wtorek 31.12 zakończenie roku 2019. O godz. 18:00 msza święta dziękczynna; jest to msza święta wspólnotowa, a więc każdy może dołączyć swoją intencję, zwłaszcza dziękczynną za łaski otrzymane w mijającym roku. Po tej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

6. W środę początek Roku Pańskiego 2020. Jest to uroczystość świętej Bożej Rodzicielki i dzień modlitw o pokój na świecie. W tym dniu katolicy mają obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę (będzie również msza święta o godz. 20:00). Nie rozpoczynajmy Nowego Roku bez Pana Boga.