DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

IV NIEDZIELA ADWENTU

ROK A

22.12.2019


 

 1. Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na nieszpory.
   
 2. Prosimy o nabywanie kalendarzy parafialnych.
   
 3. Dziś na zakończenie mszy świętej o godz. 11:00 nastąpi ogłoszenie wyników finału i wręczenie nagród - konkursu na bożonarodzeniową kartkę pocztową.
   
 4. Ministranci rozprowadzają świąteczne dekoracje i sianko na stół wigilijny. Nabywając je zasilamy fundusz ministrancki.
   
 5. Dzisiaj IV i ostatnia niedziela adwentu - coraz bardziej wchodzimy w nastrój świąteczny, obchód Tajemnicy Wcielenia Boga. Przed nami już ostatnie roraty.
   
 6. We wtorek wigilia uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to wspaniała może jedyna w roku okazja do odrodzenia naszych rodzin. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, dzielenie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd. Nie profanujmy wieczerzy wigilijnej przez podawanie alkoholu. Zachowajmy w naszych rodzinach piękną tradycję, że po wieczerzy wigilijnej śpiewamy wspólnie kolędy, a następnie wszyscy udajemy się o północy na pasterkę, po której będzie można podzielić się opłatkiem z kapłanami, siostrami zakonnymi i wszystkimi parafianami oraz gośćmi. Ofiary składane na tacę podczas pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia i utrzymanie Domów Samotnej Matki. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 , 18:00 i 20:00 (nie będzie tylko mszy świętej o godz. 11:00 w dolnym kościele).
   
 7. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą będziemy kontynuować po Nowym Roku od 2 stycznia 2020 r. Odwiedzimy wszystkich, którzy przyjmowali nas dotychczas. Jeśli ktoś jest nowym mieszkańcem naszej parafii lub zmienił adres albo u kogoś w ostatnim czasie nie było takiej wizyty, a chciałby w tym roku zaprosić kapłana, to jest to możliwe po osobistym lub telefonicznym zgłoszeniu adresu w zakrystii lub w kancelarii. Plan kolędy na 2, 3 i 4 stycznia: czwartek, 2 stycznia: ul. Świętego Bonifacego 71; piątek, 3 stycznia: ul. Świętego Bonifacego 73; sobota, 4 stycznia: ul. Świętego Bonifacego 74 i ul. Świętego Bonifacego 76.

  Od poniedziałku do piątku wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie od godz. 16.00., a w soboty od godz. 10-tej. Plan Kolędy do 18 stycznia można znaleźć w kruchcie kościoła, na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, a także staramy się, aby każdy mógł znaleźć informację o terminie wizyty w swojej skrzynce pocztowej lub przy wejściu do bloku. Kto chciałby pomóc przy powiadamianiu o kolędzie, proszony jest o zgłoszenie się do zakrystii zaraz po mszy świętej.


 

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16