I NIEDZIELA ADWENTU

1.12.2019

1. Dzisiaj o godzinie 16:30 spotkanie kół Żywego Różańca, a o 17.30 nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Rozpoczynamy adwent - czas religijnego przygotowania na Boże Narodzenie. Od jutra zapraszamy na msze święte roratnie o godzinie 6:30. Odbywać się one będą w adwencie codziennie z wyjątkiem niedziel, a po nich - już tradycyjnie - wszystkich zapraszamy na śniadanie przy wspólnym stole w sali z fortepianem. Zachęcamy do przynoszenia na te śniadania w miarę możliwości artykułów spożywczych, którymi będziemy mogli podzielić się z innymi. Pamiętajmy również o przyniesieniu na roraty świec bądź lampionów - szczególnie zapraszamy dzieci i ich rodziców oraz opiekunów. W czasie adwentu msze święte w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 6:30 - roraty, 8:00 i 18:00.

3. Zwracamy się z serdeczną prośbą, o zamawianie mszy świętych w dni powszednie; prawie codziennie są wolne intencje szczególnie na roratach.

4. Święty Mikołaj przybędzie do naszych dzieci w piątek 6 grudnia po mszy świętej roratniej.

5. W Niedzielę 8 grudnia - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

6. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy za dwa tygodnie w 3 niedzielę adwentu 15 grudnia. Szczegółowy program rekolekcji podamy w następną niedzielę.

7. Od dzisiaj jest rozprowadzany trójdzielny, ścienny kalendarz parafialny. Pół tysięczny nakład wraz projektem został ufundowany przez jedną z rodzin naszej parafii z przeznaczeniem całej uzyskanej kwoty na przebudowę węzła cieplnego kościoła (termomodernizację kościoła). Kalendarze będą dostępne za dobrowolną ofiarę, jednak nie mniejszą niż 10 zł za sztukę. Bardzo prosimy o ich nabywanie.

8. Przy chrzcielnicy został umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Jest tam również skarbonka z myślą o tych, którzy nie mogą lub nie mają kiedy zrobić zakupów. Caritas składa podziękowania za każdy dar serca. Caritas również rozprowadza świece wigilijne.

9. Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny; w niedziele przy wyjściu z kościoła, natomiast w ciągu tygodnia w zakrystii oraz w kancelarii.

10. Za tydzień 8 grudnia w drugą niedzielę adwentu we wszystkich kościołach w Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, której celem jest pomoc odradzającemu się, ale jakże biednemu i znajdującemu się w trudnych warunkach Kościołowi na Wschodzie.

11. Kto chciałby pomóc przy powiadamianiu o kolędzie, prosimy zgłosić się do zakrystii zaraz po mszy świętej.

Ogłoszenia z informacją o wizycie duszpasterskiej dostępne są w tabelach z planem poniżej.