14 IV 2024

31 III 2024

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

8.12.2019

1. Dzisiaj o godzinie 17:30 zapraszamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Zapraszamy wszystkich na msze święte roratnie o godzinie 6:30; również dzieci wraz rodzicami i opiekunami. Odbywają się one codziennie w dni powszednie (również w soboty). Pamiętajmy o przyniesieniu na roraty świec bądź lampionów. Po roratach spotykamy się przy wspólnym stole na śniadaniu. W czasie adwentu msze święte w dni powszednie są sprawowane: 6:30 - roraty, 8:00 i 18:00.

3. W trzecią i czwartą niedziele adwentu ministranci będą rozprowadzali świąteczne dekoracje i sianko na stół wigilijny.

4. Prosimy o nabywanie kalendarzy parafialnych. Są one dostępne przy wyjściu z kościoła po mszach świętych niedzielnych, a w tygodniu po roratach oraz w kancelarii w godzinach urzędowania. Cała uzyskana za nie kwota przeznaczona jest na termomodernizację naszego kościoła. Kalendarze są dostępne za dobrowolną ofiarę, jednak nie mniejszą niż 10 zł za sztukę.

5. Po mszy świętej o godzinie 11:00 zostaną rozdane nagrody dla tych uczestników konkursu na bożonarodzeniową kartkę pocztową, których projekty zostały zakwalifikowane do realizacji. Wydrukowane kartki znajdują się na specjalnym stojaku pod chórem. Są one dostępne wraz z kopertami, za dobrowolną ofiarą. Całość uzyskanych z tego tytułu środków jest przeznaczona na termomodernizację kościoła. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi za dwa tygodnie, gdy okaże się, które kartki cieszyły się największym zainteresowaniem nabywców i rozeszły się w największej ilości egzemplarzy. Autorzy kartek, które uzyskają najlepszy wynik otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. W tygodniu kartki będą dostępne po roratach oraz w kancelarii w godzinach urzędowania. Zachęcamy do nabywania tych kartek świątecznych.

6. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy za tydzień w niedzielę 15 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Krzysztof Poświata ze zgromadzenia Michalitów. Program Rekolekcji jest następujący:
    - w niedzielę rozpoczęcie rekolekcji podczas każdej mszy świętej.
    - dzieci i młodzież szkolną i dorosłych zapraszamy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek szczególnie na roraty lub na godz. 12:00, 18:00 lub 20:00.
    Spowiedź święta dla wszystkich w poniedziałek i wtorek podczas każdej mszy świętej.

7. Przy chrzcielnicy został umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Caritas również rozprowadza świece wigilijne. Caritas składa podziękowania za każdy dar serca.

8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w niedzielę przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia w zakrystii po mszach świętych i w kancelarii.

9. W sobotę 21 grudnia kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii od godziny 9:15 do 14:00. Prosimy o zgłaszanie chorych.

10. Dzisiaj (1.12) modlimy się i wspieramy materialnie Kościół na Wschodzie. W całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek, której celem jest pomoc odradzającemu się, ale znajdującemu się w jakże trudnych warunkach Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

11. Jak już informowaliśmy, zakończyły się prace związane z termomodernizacją kościoła i budynków parafialnych. Na dzień dzisiejszy wykonaliśmy już wszystkie prace z zakresu podstawowego, których efekt za chwilę zobaczymy na monitorach podczas krótkiej prezentacji. Dla zainteresowanych bardziej szczegółową prezentacją wszystkich wykonanych robót zapraszamy do sali świętego Tadeusza, gdzie można obejrzeć pełna wersje tej prezentacji. Cała prezentacja trwa około 15 minut.

Wykonaliśmy również prace dodatkowe, nieprzewidywane w budżecie realizacji ani nie objęte zakresem dotacji termomodernizacyjnej, a konieczne do wykonania dla dokończenia prac podstawowych. Dziękujemy wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się swoją ofiarnością w dzieło remontowe. Ofiary na remont można składać w kopercie na tacę, wpłacać w kancelarii parafialnej lub wpłacić przelewem na rachunek parafii podany na stronie internetowej w zakładce kontakt. Jak informowaliśmy nasz wkład własny wynosił 300 000 zł i nie udało nam się zebrać wymaganej kwoty. Konieczność zakończenia projektu do 31.12.2019 r. wymusza na nas pozyskanie finansowania w postaci kredytu, który będziemy spłacać według naszych bieżących możliwości.

12. Trwa wizyta duszpasterska tradycyjnie zwana kolędą. Odwiedzamy wszystkich, którzy przyjmowali nas dotychczas. Jeśli ktoś jest nowym mieszkańcem naszej parafii, lub zmienił adres zamieszkania albo u kogoś ostatnio nie było takiej wizyty, a chciałby w tym roku zaprosić kapłana, to jest to możliwe po zgłoszeniu adresu w zakrystii lub w kancelarii. Wizyta duszpasterska odbywa się w dwóch etapach, pierwszy: od 25 listopada do 14 grudnia, drugi: po Nowym Roku od drugiego stycznia 2020 roku. Plan kolędy można znaleźć w kruchcie kościoła, na stronie internetowej parafii, a także staramy się, aby każdy mógł znaleźć informację o terminie wizyty w swojej skrzynce pocztowej w domach jednorodzinnych oraz przy wejściu na klatkę schodową w blokach. Kto chciałby pomóc przy powiadamianiu o kolędzie, prosimy zgłosić się do zakrystii zaraz po mszy świętej.