DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

II NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

19.01.2020


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:30 nabożeństwo o jedność chrześcijan.
   
 2. W czwartek 23 stycznia przypada siódma rocznica śmierci księdza kardynała Józefa Glempa. Na każdej mszy świętej modlić się będziemy w Jego intencji.
   
 3. Ojciec święty Franciszek ustanowił listem apostolskim Misericordia et misera - Niedzielę Słowa Bożego, która będzie obchodzona zawsze w III niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tym roku Niedziela Słowa Bożego przypada 26 stycznia 2020 roku.
   
 4. Zakończono dystrybucję kalendarzy parafialnych. W ramach tej akcji zebrano łącznie 7037 złotych oraz 5 funtów brytyjskich. Cała ta kwota została przeznaczona na pokrycie wkładu własnego parafii w termomodernizację budynku kościoła. Szczegółowe podsumowanie akcji znajduje się na stronie internetowej.
   
 5. Za kartki rozprowadzone w ramach konkursu na bożonarodzeniową kartkę pocztową zebrano łącznie 1486 złotych. Organizatorzy dziękują w szczególności Siostrom Paulistkom oraz polskiej firmie „Bracia Sadownicy” za przygotowanie cennych nagród. Pełne omówienie konkursu wraz z prezentacją prac nagrodzonych oraz wszystkich wydrukowanych znajdziemy na stronie internetowej parafii.
   
 6. W następny wtorek 28 stycznia o godz. 19:00 w archikatedrze warszawskiej, w ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, zostanie odprawiona msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Zaproszeni jesteśmy wszyscy zarówno wierni jak kapłani. Do katedry udajemy się indywidualnie.
   
 7. Trwa wizyta duszpasterska w parafii tradycyjnie zwana kolędą. Przekazujemy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Dziękujemy za życzliwość, gościnność, odprowadzanie kapłana do sąsiadów oraz za złożone ofiary pieniężne. Plan kolędy można znaleźć w kruchcie kościoła, na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, a także staramy się, aby każdy mógł znaleźć informację o terminie wizyty w swojej skrzynce pocztowej lub przy wejściu do bloku. Kto chciałby pomóc przy powiadamianiu o kolędzie, prosimy zgłosić się do zakrystii zaraz po mszy świętej. Jednocześnie pragniemy poinformować, że osoby, które z różnych przyczyn nie mogą przyjąć do swego domu kapłana w wyznaczonym czasie, będą mogły to uczynić w dodatkowym terminie w sobotę 1 lutego lub w czwartek 6 lutego. Ewentualne zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii w godzinach urzędowania oraz osobiście w zakrystii po każdej mszy świętej. W czasie trwania kolędy wieczorem w dni powszednie, będzie tylko msza święta o godzinie 18:00. Spowiedź święta 20 minut przed tą mszą świętą.


 

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16