III NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2020

1. Dzisiaj o godzinie 17:30 nabożeństwo Słowa Bożego.

2. W najbliższy wtorek 28 stycznia o godz. 19:00 w archikatedrze warszawskiej, w ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, zostanie odprawiona msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Zaproszeni jesteśmy wszyscy zarówno wierni jak kapłani. Do katedry udajemy się indywidualnie.

3. W sobotę 1 lutego o godzinie 19:00 zapraszamy do dolnego kościoła na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru „Sadyba Śpiewa”.

4. W niedzielę za tydzień 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu poświęcamy świece – gromnice, które zapalamy w naszych domach podczas wspólnej modlitwy oraz w godzinie śmierci kogoś bliskiego. Msze święte tak jak w każdą niedzielę. Poświęcenie gromnic na początku każdej mszy świętej. Świece będzie można nabyć przed kościołem. Jest to równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Dlatego ofiary składane na tacę w dniu tego święta przeznaczone zostaną na utrzymanie zakonów klauzurowych.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

6. Trwa wizyta duszpasterska w parafii tradycyjnie zwana kolędą. Celem tej wizyty jest spotkanie kapłana z rodzinami naszej parafii, pobłogosławienie domu oraz wspólna modlitwa. Przekazujemy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Dziękujemy za życzliwość, gościnność oraz za złożone ofiary pieniężne. Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10:00. Plan Kolędy można znaleźć w kruchcie kościoła, na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, a także staramy się, aby każdy mógł znaleźć informację o terminie wizyty w swojej skrzynce pocztowej lub przy wejściu do bloku. Kto chciałby pomóc przy powiadamianiu o kolędzie, prosimy zgłosić się do zakrystii zaraz po mszy świętej. Jednocześnie pragniemy poinformować, że osoby, które z różnych przyczyn nie mogą przyjąć do swego domu kapłana w wyznaczonym czasie, będą mogły to uczynić w dodatkowym terminie tj. w sobotę 1 lutego lub w czwartek 6 lutego. Ewentualne zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz osobiście w zakrystii po każdej mszy świętej. W czasie trwania kolędy, wieczorem w dni powszednie, będzie tylko msza święta o godzinie 18.00. Spowiedź święta 20 minut przed tą mszą świętą.